Hlavní navigace

Philips Brilliance s technologií PowerSensor sníží účty za energii

6. 7. 2009

Sdílet

Nový LCD monitor Philips Brilliance s technologií PowerSensorMonitor Philips Brilliance 225B1CS/00 využívá technologickou novinku - tzv. PowerSensor, což je zabudované čidlo, které dokáže rozpoznat, zda je uživatel přítomen před monitorem. Pokud své pracoviště opustí, monitor automaticky ztlumí jas, čímž se sníží jeho spotřeba energie o 50 %. Jakmile se uživatel na místo vrátí, přejde monitor bez sebemenší prodlevy opět do normálního režimu.

Technologie čidla PowerSensor je postavena na bázi infračerveného paprsku, o němž je známo, že neruší ostatní používané kancelářské přístroje, jako jsou bezdrátové klávesnice, myši, sluchátka, mobilní telefony a podobně. Uživatel si rovněž může nastavit vzdálenost od monitoru, při které se bude PowerSensor spouštět. Čidlo dokáže detekovat přítomnost uživatele v rozmezí 30 až 120 cm. PowerSensor funguje nezávisle na počítači či operačním systému a aktivuje se okamžitě.
 
Displej lze nastavit až do výšky 70mm, takže si každý může vybrat pozici, která nejlépe odpovídá jeho pracovním zvyklostem. Kromě toho je monitor vybaven řadou technologií, jež dle výrobce zlepšují obraz a snižují únavu očí:
-    SmartImage: zvyšuje kontrast, sytost barev a ostrost snímků i video záznamů
-    TrueVision: technologie umožňující otestování a detailní nastavení monitoru
-    SmartContrast: je zárukou opravdu černé barvy a sytějšího obrazu

Chcete-li se o tomto monitoru dozvědět více, navštivte stránky http://www.powersensormonitor.com. Monitor Philips Brilliance 225B1CS/00 je v prodeji od června 2009 za doporučenou cenu 5280 Kč s DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).