Hlavní navigace

Penězdroj, crowdfunding po česku, už oficiálně jede

10. 11. 2015

Sdílet

Kombinovaný portál je to díky tomu, že pod jednu platformu sjednocuje různé formy davového financování. Kromě možnosti darování (donation) na charitativní projekty a financování s odměnou (reward) u projektů inovativních a uměleckých je zde k dispozici ještě forma podílu (equity) u projektů investičních, což je v tuzemsku ojedinělá záležitost. Investiční projekty pro drobné dárce totiž dosud na internetu chyběly. Pro ty, kteří mají volnou hotovost a chtějí si po zvážení všech rizik případně ještě trochu přivydělat, jde o ideální možnost.

Penězdroj

Penězdroj byl založen několika nadšenci z Plzně, kteří si říkají Fundhall a se svým startujícím projektem mají ještě velké plány. V řádu následujících dvou let by rádi rozšířili svou působnost i do okolních zemí, svým klientům jsou pak schopni poradit v oblasti financí či marketingu, přičemž některé části poradenství jsou bezplatné, jiné placené. Zájmem zakladatelů portálu je co nejvyšší procento úspěšnosti projektů, což předpokládá pečlivý výběr toho, co se na webu objeví.

Penězdroj

Z prvních vlaštovek na webu jmenujme třeba sbírku na elektrický vozík pro paní Janu z Klatov, ochrnutou po operaci sluchového nervu. Jen na úvodním večírku, který se uskutečnil v Plzni dne 27. října, se na tento projekt vybralo skoro 14 tisíc korun. Sbírka pokračuje on-line. Dalším projektem Penězdroje je Penězdroj sám. V modelu equity si totiž můžete koupit desetiprocentní podíl ve Fundhallu za 500 tisíc s cenou podílového listu ve výši 2 500 Kč.

Zdroj: TZ Penězdroj

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).