Hlavní navigace

PC od HP sbírají data bez vědomí uživatelů

29. 11. 2017

Sdílet

Firma totiž na prodávané počítače instaluje software s názvem HP Touchpoint Analytics Software, který využívá systémové zdroje a bývá nainstalován bez vědomí uživatelů. (A kromě toho také sbírá blíže neurčená data za účelem analýzy.)

Jde o nástroj telemetrie, který má být součástí bezpečnostního softwaru, ale jeho nevyhnutelným vedlejším účinkem je zpomalování stroje – což vede k uživatelskému zážitku, který zažít nechcete. Jistý uživatel HP podle portálu Techspot uvádí, že analytický software společně s antimalwarovým softwarem sledujícím podezřelou aktivitu mu dokážou sebrat více než 95 % výkonu CPU.

Program je naštěstí bez většího úsilí možné odstranit, HP však k již sdíleným datům bude mít přístup i nadále. Službu můžete zastavit přes services.msc, kde deaktivujete HP Touchpoint Analytics Client. Odstranit software by měla také jeho odinstalace z Programů a funkcí.

Lenovo nedávno dostalo pokutu 3,5 milionu dolarů od amerického úřadu FTC za to, že na své počítače instalovalo spyware. HP by své jednání mělo nejspíš přehodnotit, aby ho nepotkal stejný osud. HP tento problém dosud oficiálně nepřiznalo, ale pravděpodobně si je ho dobře vědomo vzhledem ke stížnostem, které se množí na jeho stránce podpory.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).