Hlavní navigace

Patche pro Spectre/Meltdown způsobují restarty i na novějších systémech

18. 1. 2018

Sdílet

Co slíbila, to splnila, a nyní přiznala, že aktualizace firmwaru mohou způsobit stejné problémy na systémech využívajících novější procesory než Haswell a Broadwell, o kterých se hovořilo původně.

Viceprezident Intelu a manažer divize Data Center Group Navin Shenoy píše, že k častým restartům dochází u aktualizovaných PC běžících na procesorech Ivy Bridge, Sandy Bridge, Skylake a dokonce i Kaby Lake.

Podle Shenoye Intel na řešení problémů pracuje a aktuálně se snaží odhalit jejich základní příčinu. „Současně s tím výrobcům do příštího týdne poskytneme beta mikrokódu pro validaci,“ dodal.

Společnost vydala nové varování týkající se problémů se stabilitou a doporučuje výrobcům systémů, softwarovým vývojářům a cloudovým poskytovatelům, aby beta její mikrokódové aktualizace před finálním vydáním otestovali.

Microsoft nedávno varoval, že majitelé zařízení s CPU Haswell nebo staršími a lidé používající starší verze Windows si po instalaci patche pro Spectre všimnou dopadů na výkon.

Intel potvrdil, že patche v některých případech výkon opravdu ovlivňují. Benchmarkový test v datovém centru simulující burzu vykázal 4procentní propad výkonu, zatímco testy využívající tzv. Storage Performance Development Kit (SPDK) vykázaly snížení rychlostí pracovní zátěže až o 25 procent.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).