Hlavní navigace

Partnerství s Microsoftem přináší zábavné novinky do Techmanie

9. 3. 2011

Sdílet

Společnost Microsoft a vědecko-zábavní centrum Techmania v Plzni uzavřely partnerství, které slibuje představení technologických novinek společnosti Microsoft široké veřejnosti. Více než 70 tisíc návštěvníků parku ročně tak bude mít možnost seznámit se s aplikacemi společnosti Microsoft v oblasti vzdělávacích a zábavních technologií, a to především se zaměřením na studenty, školy a rodiny, kteří jsou nejfrekventovanějšími návštěvníky centra.

Microsoft spolupráci začíná dodáním tří novinek. Na první z nich, kterou Microsoft poskytuje ve spolupráci s partnerem J4W, si návštěvníci mohou vyzkoušet interaktivní procházku noční oblohou. Mohou se ponořit do hlubin vesmíru a na velké multidotykové obrazovce pomocí aplikace Worldwide Telescope brouzdat mezi hvězdami, prohlédnout si jednotlivé planety Sluneční soustavy zblízka a nebo se projít po mléčné dráze. Na stejné obrazovce jde pak přepnout na prohlížení Země, a to v 3D pomocí aplikace Bing Maps.

Druhou dodanou aplikací je herní platforma Kinect. Kinect je ovládán pohybem celého těla a v 3D přenáší hráče do děje, ať už se jedná o různé druhy sportu, nebo třeba sjíždění divoké řeky či lekci Zumby. Třetí novinku Microsoft zatím tají. „Jedná se o aplikaci, která je v současné době na míru vyvíjena pro Techmanii. Hotová by měla být zhruba za měsíc a mohu prozradit jen to, že přinese do Techmanie fenomén sociálních sítí“, říká Jana Knesplová, která má v Microsoftu koordinaci projektu na starosti.

Oba partneři zdůrazňují, že těmito aplikacemi spolupráce nekončí. Ředitel Techmanie, Vlasta Volák, upřesňuje: „S Microsoftem plánujeme spolupráci na dlouhodobé úrovni. Připravujeme společné aktivity a těšíme se, že Techmania se stane místem, kde lidé najdou to nejnovější z Microsoft Research & Development.“

Foto: Fotolia, Nmedia

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).