Hlavní navigace

Parkování v Praze usnadní mobil

Sdílet

Čestmír Žák 2. 11. 2010

Prostřednictvím aplikace získají uživatelé informace o aktuálním počtu parkovacích míst na záchytných parkovištích P+R, záběry z dopravních kamer, informace o momentální dopravní situaci a podrobné mapy parkovacích zón v Praze 1, 2, 3 a 7.

V hlavním městě je evidováno více jak 914 tisíc motorových vozidel. V roce 2009 vjíždělo během průměrného pracovního dne do širší oblasti centra Prahy dalších 311 tis. vozidel. Praha je plná aut, a proto zaparkovat může být  velký problém.

Aplikace mParkování je určena pro přístroje Apple iPhone a je ke stažení zdarma z internetového obchodu App Store. Veškeré informace jsou v ní uspořádány v přehledné tabulkové podobě. Uživatelé si mohou volit z celé řady pohledů jako vzdálenost, míra obsazenosti, stupeň hustoty provozu a jiné. K dispozici je rovněž zobrazení na mapě.

Potřebná data jsou čerpána z volně dostupných zdrojů, které poskytuje Praha třetím stranám. S Magistrátem hl. m. Prahy autoři aplikace vedou jednání nejen o mParkování, ale i obdobných aplikacích využitelných pro Pražany a návštěvníky Prahy. Aplikace je v současnosti k dispozici pro uživatele zařízení iPhone. V brzké době bude dostupná i pro mobilní přístroje využívající operační systém Android.

Více informací o aplikaci mParkování naleznete na internetové adrese www.mparkovani.cz.

Našli jste v článku chybu?