Hlavní navigace

Panasonic uvádí nové řady 3D televizorů, na český trh zamíří v dubnu

Sdílet

Martin Rippl 22. 2. 2011

Panasonic uvádí na trh nové řady 3D televizorů s LED podsvícením a technologií IPS Alpha - DT30 a DT35. Zástupci těchto produktových řad dle výrobce zaujmou moderním štíhlým designem Pure Line, svojí obrazovou kvalitou a rychlou odezvou 2 ms. Mezi další přednosti IPS Aplha panelů patří široký pozorovací úhel, 400Hz zobrazovací technologie a úsporný ekologický mód.

Ve výbavě nebude chybět ani internetová služba Viera Connect, Wi-Fi konektivita, možnost nahrávat filmy na připojený pevný disk či SD kartu, multimediální přehrávač Viera Image Viewer, vstup pro připojení PC, čtyři HDMI konektory a tři USB porty. Jednotlivé modely dostupné v 82cm a 94cm variantách by se na českém trhu měly objevit v dubnu letošního roku. Jejich ceny prozatím nebyly stanoveny.

Na své si v českých luzích a hájích v měsíci dubnu přijdou i příznivci high-endu. Spolu s již avizovanými řadami společnost Panasonic uvede také nové 3D televizory disponující panely neoPlasma, a to konkrétně ve čtyřech modelových řadách - VT30, GT30, ST30 a G30 s úhlopříčkami v rozpětí od 106 do 165 cm. Divákům nabídnou obraz zpracovaný 600Hz technologií a zahalený do elegantního hávu, jež se týká především řady  VT30, která bude uvedena na trh v celoskleněném provedení, a spolu s modely spadajícími pod GT30 se pochlubí i certifikací THX. Zajímavý aspekt představuje i šířka profilu, jež díky použitým panelům dosahuje pouze 3 cm.

Nejvyšší řada Viera VT30 nabídne čtyři modely s úhlopříčkami 106, 127, 139 a 165 cm. V její základní výbavě se  nachází  i dvojice 3D brýlí. Trojdimenzionální zobrazení podporují také řady GT30 a ST30, jež nabídnou modely s úhlopříčkami 106, 116 a 127 cm. Opomenuta nebyla ani bohatá funkční výbava umožňující přehrávání videosouborů v komprimovaných formátech AVCHD, MKV, WMV, DivX a DivX HD, jež lze streamovat prostřednictvím bezdrátového Wi-Fi adaptéru, nebo internetová služba Viera Connect. Modelová řada VT30 počítá s Wi-Fi konektivitou automaticky, k televizorům řady GT30 a ST30 lze dokoupit tzv. USB dongle. Televizory z řad VT30, GT30 i ST30 s úhlopříčkou 106 cm se začnou na českém trhu prodávat v dubnu tohoto roku.

Našli jste v článku chybu?