Hlavní navigace

Panasonic: Televize se Skypem dorazí do Česka již na jaře

4. 2. 2010

Sdílet

Skype volání prostřednictvím televize bude v Česku možné již na jaře

Lednový veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas jako každý rok přinesl řadu ohromujících novinek v IT světě. Bohužel jen pár z nich budou mít možnost čeští uživatelé někdy opravdu vyzkoušet. Výjimkou je ale telefonování prostřednictvím VoIP služby Skype zabudované do televizí Panasonic.

Výrobce elektroniky totiž dodržel svůj slib ze CES a na základě smlouvy se Skypem bude již letos na jaře nabízet ve svých televizích řady Vieranabízet možnost volání přes Skype. Překvapivě to bude možné i v České republice, která je pro mnohé velké hráče okrajovým trhem.

„Skype bude českým zákazníkům k dispozici už na jaře 2010, a to ve všech letošních modelech televizorů VIERA CAST. A nepůjde jen o prémiové modely,“ popsal novinku Lukáš Holub, produktový manažer Panasonicu pro Českou s Slovenskou republiku. „Videohovory prostřednictvím Skype rozšiřují náš úspěšný koncept bezplatných internetových služeb Viera Cast. Chceme z televize udělat aktivního společníka pro celou rodinu a zpřístupnit tak možnosti internetové zábavy i těm, u kterých počítač stále vzbuzuje respekt. Díky jednoduchému ovládání to zvládne i starší generace,“ vysvětlil Holub.

Použití služby Skype má být zcela prosté. Stačí pomocí USB portu připojit k televizoru mikrofon a kameru (které jsou volitelným příslušenstvím při nákupu TV Panasonic Viera), pomocí dálkového ovládání spustit Skype, přihlásit se na svůj účet a okamžitě volat. Díky možnosti připojení až čtyřech mikrofonů se může videohovoru účastnit i větší počet lidí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).