Hlavní navigace

Panasonic představil širokoúhlý LUMIX DMC-FS15

Sdílet

Čestmír Žák 16. 1. 2009

panasonic dmc-fs15

 

Společnost Panasonic představuje nejnovější přírůstek řady FS. Stylový fotoaparát DMC-FS15 dostal do vínku  širokoúhlý 29mm objektiv Leica DC, 5x optický zoom a rozlišení 12,1 Mpx.

Režim iA byl pro nový model FS15 vylepšen tak, aby sám v případě potřeby automaticky aktivoval celou řadu nastavení a funkcí pomáhajících k pořízení kvalitního snímku. Oproti jiným modelům byl iA režim rozšířen o inteligentní AF sledování pohybu, které označí a sleduje zaostřený objekt a neustále jej doostřuje, i když je v pohybu.

Expozice v závislosti na fotografované scéně zesvětlí příliš tmavé plochy a ztmaví příliš světlé plochy pro co největší dynamický rozsah tak, aby snímek samotný co nejvíce odpovídal tomu, jak jej vidí člověk svýma očima. Model FS15 také neustále sleduje zdroj světla a automaticky aktivuje kompenzaci protisvětla, například při focení postav na světlém pozadí jako je sníh nebo moře, či při focení proti oknu.

Díky vylepšené funkci Detekce tváří přístroj neustále upřesňuje  zaostření a expozice AF/AE, i když se lidé hýbou, či se otáčí profilem k objektivu. Fotografování tváří usnadňuje také okamžitá Inteligentní korekce červených očí vyvolaných bleskem. Na horní stranu fotoaparátu bylo nově přidáno samostatné tlačítko pro zapnutí režimu iA.
Fotoaparát DMC-FS15 je vybaven 2,7palcovým displejem s rozlišením 230.000 bodů, který umí rozpoznat okolní světelné podmínky a automaticky upravuje jas na jednu z 11ti úrovní. Zájemci o DMC-FS15 si budou moci vybrat mezi stříbrnou, černou a modrou barevnou variantou.

panasonic dmc-fs15Součástí balení DMC-FS15 je nejnovější verze software PHOTOfunSTUDIO 3.0. Program je určen k úpravám a organizaci fotografií. Nová je funkce Rozpoznávání tváří, která identifikuje a následně roztřídí fotografie podle obličejů. Obvykle, když hledáte snímek určité osoby, musíte procházet stovky obrázku jeden po druhém. Ale PHOTOfunSTUDIO 3.0 to udělá za vás bez ohledu na to, jakým fotoaparátem byly pořízeny a to i v případě,  kdy přidáváte nové snímky.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).