Hlavní navigace

Panasonic představil dva odolné tablety - 7“ s Androidem a 10“ s Windows 8 Pro

Sdílet

Jáchym Krasek 11. 1. 2013

Toughpad FZ-G1 je prvním plně robustním tabletem s operačním systémem Windows 8 Pro, který bal navržen pro mobilní pracovníky. Tablet váží 1,1 kg a nabízí 10,1palcový displej s možností dotyku více prstů naráz. Pro větší pohodlí při ovládání aplikací je v těle tabletu také ukryto speciální pero. Tablet najde především průmyslové využití ve službách, dopravě a distribuci či u záchranných složek.

Vybaven je IPS-Pro displejem s vysokou svítivostí 800cd/m2, antireflexní vrstvou, rozlišením 1920 x 1200 (Full HD) a schopností přizpůsobit se jakýmkoli světelným podmínkám, díky čemuž bude možná tablet využívat bez problémů i na slunci. Tablet odolá pádům až ze 120 centimetrů, přičemž certifikace IP65 zajišťuje vysokou odolnost proti prachu a vodě.

Vestavěná šestičlánková baterie zajistí až 8 hodin provozu a s přídavnou 9článkovou baterií je možné s tabletem pracovat až 16 hodin. K výhodám patří také jednoduchá výměna baterie, kterou lze provést během pár sekund.

Nový Toughpad FZ-G1 je vybaven přední kamerou s rozlišením 1,3 MPx a volitelnou zadní kamerou s 13 MPx, která je vhodná například pro okamžitou dokumentaci na pracovišti. Díky flexibilní možnosti konfigurace je možné tablet vybavit dalšími USB 2.0 porty, slotem pro Micro SD kartu, sériovým portem, LAN konektorem, GPS čipem či čtečkou smartcard karet. USB 3.0, Bluetooth 4.0 a bezdrátové rozhraní je již ve standardní výbavě.

Panasonic Toughpad FZ-G1 je vybaven procesorem Intel Core i5-3437U vPro ULV na frenkvenci 1,9 GHz, 4 GB paměti RAM a 128GB či 256GB SSD diskem.

Sedm palců do jedné ruky

Druhou novinkou je odolný tablet Panasonic Toughpad JT-B1 se 7palcovým displejem a operačním systémem Android, navržený pro držení v jedné ruce. Stejně jako jeho větší bráška najde model JT-B1 především průmyslové využití u mobilních pracovníků v náročných podmínkách.

Celkem 544 gramů těžký tablet je vybaven sedmipalcovým dotykovým displejem s technologií multi-touch (až 4 prsty) s rozlišením WSGVA (1024 x 600) a svítivostí 500cd/m2. Odolnost tabletu potvrzuje vojenský standart MIL-STD-810G pro pády z výšky 150 cm. Splnění certifikace IP65 také zajistí odolnost proti prachu a vodě.

Model JT-B1 je vybaven snadno vyměnitelnou baterií s výdrží až 8 hodin, 3G modulem, rozhraním Bluetooth 4.0, bezdrátovým rozhraním a NFC čipem. Panasonic také slibuje širokou podporu různých přídavných gadgetů od výrobců třetích stran.

Toughpad je vybaven 1,5 GHz dvoujádrovým procesorem OMAP 4460, 1 GB operační paměti a 16 GB flash paměti pro uložení dat.

Naše dojmy z nových tabletů

Oba nově představené tablety jsme měli možnost osahat si v Mnichově na tiskové konferenci. Jejich zpracování je výborné a Panasonic použil skutečně kvalitní materiály. Je to logické, protože jinak by nedosáhl tak vysoké odolnosti.

Na fotografiích si můžete všimnout porovnání tloušťky s iPadem, rozdíl je opravdu výrazný. Nicméně oba tablety patří do zcela jiné kategorie, takže srovnání je ´poněkud neférové. U tabletu FZ-G1 musíme potvrdit opravdu kvalitní Full HD displej.  U modelu JT-B1 jsme si zase všimli, že i přes výkonný hardware není plynulost operačního systému Android nejlepší.

Protože Panasonic slibuje skutečně výjimečnou odolnost svého tabletu, provedli jsme alespoň malý pádový test přibližně ze 40 až 50 centimetrů na tvrdou dlažbu. Podle očekávání tablet bez úhony přežil a pero umístěné na zadní straně tabletu zůstalo na svém místě. Více vám prozradí video a galerie pod článkem.

 

Našli jste v článku chybu?