Hlavní navigace

Panasonic odhalil nový odolný tablet s OS Android

Sdílet

Jan Bednařík 22. 6. 2011

Společnost Panasonic se brzy zařadí na dlouhý seznam výrobců notebooků snažících se proniknout také do sektoru tabletů. Japonský výrobce elektronických zařízení totiž oznámil, že koncem letošního roku vypustí na trh odolný tablet řady Toughbook běžící na OS Android. Zajímavý je fakt, že oznámení přišlo z divize Panasonic Solutions Company, jež se zaměřuje na vládní a podnikové technologie. Panasonic sám chystaný tablet označuje za "podnikový Android" a plánuje jej uvolnit ve čtvrtém kvartále letošního roku.

Prohlášení sice neuvádí detailní specifikace připravovaného zařízení, Panasonic nicméně zdůraznil, že bude zařízení představovat podnikové řešení kladoucí důraz především na bezpečnost a odolnost. Tablet by dle tvrzení Panasonicu mohl své využití nalézt rovněž ve vládní sféře, mezi terénními pracovníky a v malých a středních podnicích.

Zařízení bude vybaveno 10,1placovým XGA multidotykovým matným displejem, jež bude možné ovládat také aktivním stylusem, GPS modulem a 3G a 4G konektivitou. Bezpečnost bude řešena přímo na hardwarové úrovni pravděpodobně obdobným způsobem, jakým jsou dnes zabezpečeny samošifrovací harddisky a flash disky.

Našli jste v článku chybu?