Hlavní navigace

Panasonic Lumix GF2 - fotoaparát pro 3D

Sdílet

Čestmír Žák 10. 11. 2010

Společnost Panasonic představuje fotoaparát LUMIX DMC-GF2 určený zejména ambiciózním fotografům, kterým nestačí obrazová kvalita kompaktních přístrojů, ale odrazují je i velké rozměry, hmotnost a složité ovládání zrcadlovek. Přístroje řady  LUMIX G bez zrcadlové komory nabízí kombinaci kladných vlastností obou kategorií – kompaktní a lehké provedení zároveň s požadovanou kvalitou fotografií.

Dotykový displej s rozlišením 460 000 umožňuje dotykem libovolného místa na displeji na toto místo zaostřit a změřit expozici, u DMC-GF2 lze jediným pohybem prstu také nastavit stupeň rozostření pozadí fotografie. Fotograf má tak možnost výrazně ovlivnit celkové vyznění snímku, aniž by musel pronikat do tajů pokročilé fotografické techniky. Stisk displeje funguje i jako spoušť. Podobně jako modely řady Lumix G podporuje i GF2 fotografování ve 3D. O  kvalitu fotografií a videozáznamů se stará snímač Live MOS s rozlišením 12,1 megapixelů a obrazový procesor Venus Engine FHD.

Natáčení videozáznamů probíhá v plném vysokém rozlišení 1 920 x 1 080 bodů. Během natáčení lze stiskem druhé spouště současně i fotografovat. Díky volitelným adaptérům je Panasonic DMC-GF2 kompatibilní nejen s objektivy řady LUMIX G, ale také se všemi objektivy pro fotoaparáty systému 4/3 a s objektivy Leica M/R. Panasonic DMC-GF2 se na český trh dodává v hliníkovém provedení ve pěti barevných variantách - v černé, stříbrné, bílé, červené a růžové. Doporučená maloobchodní cena dosud nebyla stanovena.

Našli jste v článku chybu?