Hlavní navigace

Panasonic Lumix FZ45 - až 50,6x optický zoom

30. 7. 2010

Sdílet

Nová konstrukce objektivu LEICA DC VARIO-ELMART podle výrobce umožnila zvětšit rozsah optického zoomu až na 24x hodnotu (odpovídá rozsahu 25 mm – 600 mm u kinofilmu). Objektiv se skládá ze 14 členů v 10 skupinách a obsahuje 3 ED čočky a dva asférické optické členy. Při fotografování s rozlišením 5 megapixelů lze využít funkce Extra Optical Zoom, která může prodloužit optický zoom na hodnotu 40,5x a v 3megapixelové kvalitě až na 50,6x.

Panasonic Lumix FZ45

Při natáčení videa s delší ohniskovou vzdáleností lze předejít roztřesení obrazu pomocí optického stabilizátoru (POWER O.I.S.). Systém rozpoznávání tváře automaticky detekuje obličej v záběru a přizpůsobí tomu zaostření, expoziční hodnoty, nastavení kontrastu i barev, které přístroj optimalizuje. Systém měření expozice průběžně kontroluje aktuální světelné podmínky a podle toho nastavuje expoziční hodnoty, aby zabránil přepalům či utopení kresby ve stínech. Funkce pro výběr motivového programu automaticky přepíná mezi programy pro portrét, krajinu, detail či šero. FZ45 je vybaven samostatným tlačítkem pro spuštění a ukončení videozáznamu.

Záznam lze ukládat ve formátu Motion JPEG nebo v HD rozlišení 1280 x720 bodů ve formátu AVCHD Lite. Procesor Venus Engine HD II disponuje novou technologií zpracování obrazu, která je označována jako „Inteligentní rozlišení“. Tato technologie dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace). Procesor Venus Engine HD II dle Panasonicu přináší souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a rychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku by měla údajně činit přibližně 0,006 vteřiny. Na jedno nabití baterie novinka dle dodaných specifikací umožňuje nafotit až 580 snímků.

Foto&videoaparát Panasonic Lumix DMC-FZ45 bude v prodeji od začátku podzimu 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).