Hlavní navigace

Panasonic LUMIX FS16 a FS18 - HD video v tenkém provedení

16. 1. 2011

Sdílet

Společnost Panasonic představuje dva nové kompaktní fotoaparáty řady FS – model DMC-FS18 s rozlišením 16,1 megapixelu a model DMC-FS16 se 14,1 megapixelu. Jejich hlavní předností je podle výrobce kvalitní optika v miniaturním štíhlém těle – oba fotoaparáty jsou vybaveny nově objektivy LEICA DC s optickým stabilizátorem MEGA O.I.S., širokoúhlým ohniskem a 4x zoomem. Pokud při fotografování vzdálených objektů nestačí 4x optický zoom, lze jeho rozsah prodloužit pomocí funkce Extra Optical Zoom až na 8,4x přiblížení bez jakýchkoli digitálních zásahů do obrazu. Rozsah ohniskové vzdálenosti odpovídá 28-112 mm u klasického fotoaparátu.

Nové modely nabízejí technologii inteligentního rozlišení, režim inteligentní automatiky iA nebo natáčení videozáznamů v HD rozlišení 720p. Fotoaparáty mají kovové tělo a k dispozici je několik barevných variant – model FS18 se dodává ve stříbrném, černém, růžovém, fialovém a zlatém provedení, model FS16 pak ve stříbrném, černém, růžovém, červeném a modrém.

Fotoaparáty natáčejí videozáznam v HD rozlišení 1280 x 720 (720p) frekvencí 24 snímků za sekundu (FS18), resp. 30 snímků za sekundu (FS16). Kromě toho je k dispozici i standardní rozlišení VGA (640 x 480) ve formátu Motion JPEG. Při fotografování ve slabém světle lze nastavit režim vysoké citlivosti, v němž klesne rozlišení, ale hodnota ISO stoupne až na 6400. I bez blesku tak lze fotografovat třeba v potemnělých interiérech.

Oba fotoaparáty mají inteligentní LCD panely, které automaticky mění jas v 11 krocích podle intenzity okolního světla. V České republice se digitální fotoaparáty Panasonic Lumix FZ16/FZ18 začnou prodávat v březnu. Doporučená maloobchodní cena zatím nebyla stanovena.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).