Hlavní navigace

Panasonic FS35 a FS37: dotykové ovládání, 8x zoom a HD video

12. 1. 2011

Sdílet

Společnost Panasonic představuje dva nové kompaktní fotoaparáty Lumix s rozlišením 16,1 megapixelů - DMC-FS37 a DMC-FS35. Oba fotoaparáty jsou vybaveny širokoúhlým objektivem LEICA DC s 8x optickým zoomem, jehož rozsah odpovídá 28 – 224 mm u klasického fotoaparátu. Do výbavy modelu FS37 patří i dotykový panel s úhlopříčkou 7,6 cm. Dotykem lze nejen listovat v menu a nastavovat fotografické parametry, ale také automaticky zaostřit, zoomovat a ovládat spoušť.

V nových modelech značky Panasonic nemůže chybět ani j režim inteligentní automatiky iA. Oba fotoaparáty podporují dvě nové funkce tohoto režimu – kontinuální ostření a inteligentní měření expozice. Systém kontinuálního ostření umožňuje automaticky přeostřovat na objekty v pohybu, což ocení zejména milovníci akčních a sportovních fotografií. Při inteligentním měření expozice zase fotoaparát automaticky nastavuje optimální expoziční hodnoty pro různé oblasti záběru, aby nedocházelo k přepalům či utopení kresby ve stínech. Při fotografování v protisvětle se automaticky aktivuje funkce pro vyrovnání přílišných kontrastů v záběru. K dispozici je také 28 tradičních motivových programů pro nejrůznější situace, například pro fotografování malých dětí nebo domácích zvířat. Interní paměť obou modelů narostla na 70 MB.

Milovníci videozáznamů ocení možnost natáčení v HD rozlišení 720p. Oba nové modely umožňují kromě fotografování i natáčení videozáznamů v rozlišení 1280 x 720 pixelů (720p) s frekvencí 24 snímků za sekundu. Kromě toho je k dispozici i standardní rozlišení VGA (640 x 480) ve formátu Motion JPEG. Natočený záznam lze e poslat na server YouTube, případně přehrát na širokoúhlé televizi s vysokým rozlišením.

Modely DMC-FS37 i FS35 umožňují také zasílání fotografií i videozáznamů na oblíbené internetové komunitní servery. K tomu slouží nová funkce LUMIX Image Uploader. Stačí vybrané fotografie či filmy označit a připojit fotoaparát k počítači, k samotnému přenosu pak slouží průvodce. Do počítače není nutné instalovat žádný software. Snímky lze tímto způsobem posílat na Facebook, videozáznamy na YouTube.

Oba nové stylové fotoaparáty v elegantním kovovém provedení s kartáčovaným povrchem jsou k dispozici v černé, stříbrné a červené verzi, model FS35 navíc v modré a fialové variantě. Doporučená prodejní cena modelu s dotykovým panelem DMC-FS37  bude do 6000 Kč a cena fotoaparátu DMC-FS35 nepřesáhne 5000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).