Hlavní navigace

Oppo N1 - čínský high-end s otočnou kamerou

Sdílet

Jan Bednařík 24. 9. 2013

Čínský výrobce elektroniky Oppo má ve svém portfoliu pouze tři smartphony. Poslední model označený jako N1, který společnost představila v úterý, však při pohledu na současnou nabídku na trhu rozhodně zaujme několika inovativními řešeními. Hlavním lákadlem pro zákazníky má být dobře vybavená kamera, jíž lze navíc rotovat v rozsahu 206°. Smartphone se tak snaží nabídnout podobné využití jako současné kompaktní fotoaparáty vybavené výklopnými displeji.

Co se týká optiky, kamera se navíc může pochlubit šesticí čoček a světelností f/2.0. Oppo rovněž poukazuje na upravenou funkci blesku, který v případě pořizování autoportrétů (kamera je otočená ve směru displeje) automaticky produkuju měkčí rozptýlené světlo, jež má přidat fotografiím osob na autentičnosti.

Netradičním řešením je rovněž integrace dotykového panelu na zadní stěnu smartphonu. Ploška dosahuje plochy 12 cm2 a slouží pro rolování obsahu, pořizování obsahu nebo obyčejné klikání. Telefon je dodáván ve variantě s předinstalovaným operačním systémem Color z produkce Oppo (jedná se o stock verzi Androidu doplněnou o grafická i funkční vylepšení) i ve variantě s OS CyanogenMod (upravený a volně šířený Android využívaný převážně nadšenci a technicky zdatnějšími uživateli).

Dle informací serveru GSMArena se má smartphone začít prodávat nejprve v Číně a to již v říjnu za cenu v přepočtu zhruba 11000 Kč. Ve své oficiální tiskové zprávě výrobce uvádí prosinec jako datum uvedení na globální trh, avšak ve kterých zemích bude zařízení dostupné, zatím není známo.

 

Zdroj: En.oppo.comGsmarena.com

Našli jste v článku chybu?