Hlavní navigace

Opera uvedla převratný experimentální prohlížeč Neon

13. 1. 2017

Sdílet

Jak můžete vidět ve videu níže, jedním z nejvýraznějších designových prvků aplikace je přesun od typických hranatých boxů ke kruhům. Počátečním bodem nového „sezení“ je pak vaše vlastní pozadí plochy. Ale nemusí být. Opera totiž při vývoji aplikace spolupracovala s grafickým designérem Lukem Choice, který vytvořil pár Neonem inspirovaných pozadí, z nichž si uživatelé mohou vybrat.

K dalším funkcionalitám, jež stojí za zmínku, patří vyskakování videa do popředí (podobně jako v klasickém prohlížeči Opera), režim rozdělené obrazovky, upravený adresový řádek či integrovaný nástroj pro přesun obrázků do galerie pomocí myši. Tato galerie zároveň slouží jako hlavní lokace pro ukládání obrázků.

Opera loni v létě prodala většinu svého majetku, včetně práv na jméno Opera a svůj webový prohlížeč, čínskému konsorciu technologických společností za 600 milionů dolarů. Budoucnost Opery byla v té chvíli nejistá, nicméně uvedením řešení Opera Neon noví vlastníci prokázali, že jsou ochotni inovovat a zkoušet nové věci na trhu, který v dnešní době víceméně stagnuje.

Zájemci o vyzkoušení Neonu si jej mohou stáhnout zdarma z webu Opery.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).