Hlavní navigace

Opera Mini se bleskurychle šíří - má již 50 milionů uživatelů

Sdílet

Adam Šoltys 14. 2. 2010

Opera Mini dobývá mobilní trh

Norská společnost Opera Software konečně našla oblast, ve které se jí podařilo získat významnou část trhu. Jde o segment internetových prohlížečů pro mobilní telefony, ve kterém v posledních měsících doslova řádí Opera Mini. Počet uživatelů mobilního prohlížeče nedávno přesáhl metu padesáti milionů uživatelů.

Meziroční nárůst uživatelů v lednu letošního roku činil neuvěřitelných 150 procent. Za tímto boomem stojí především velmi povedený obchodní model Opery, která chce vytvářet de facto stejný software prohlížeče pro stolní počítače, netbooky i nejmenší telefony. Schopnost udržet si vzhled z klasického počítače má Opera Mini díky své technologii zmenšování velikosti stahovaného webového obsahu. Právě tato až 90procentní komprese umožňuje rychlé a pohodlné brouzdání na internetu.

Čtěte také: Co přinese Opera Mini pro iPhone?

Norští vývojáři si svým skvělým vstupem na mobilní trh navíc zajistili bezproblémové přežití i v dalších letech. Podle analytiků totiž již v roce 2013 překonají mobilní telefony počítače v kategorii nejpoužívanějších zářízení k přístupu na internet.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).