Hlavní navigace

Opera chce, aby Microsoft umožnil volbu prohlížeče ve Windows 7 na všech trzích

27. 7. 2009

Sdílet

Opera slaví vítězství. A pokračuje v boji dále

 

Norská firma vyvíjející internetový prohlížeč Opera vyjádřila nadšení nad návrhem možnosti svobodné volby browseru při instalaci Windows 7, který předložil Microsoft minulý týden Evropské komisi. „Jsme velmi rádi za návrh Microsoftu," řekl v nedělním rozhovoru Hakon Wium Lie, šéf technologické sekce Opera Software. „Nabídka možnosti volby prohlížeče byla jednou z klíčových věcí a krok Microsoftu je v tomto případě naprosto bezprecedentní."

Přesto Lie prohlásil, že je potřeba řádně přezkoumat převratný návrh softwarového giganta a před odesláním vyjádření Opery Evropské komisi připravit možnosti na případná vylepšení. „Právě podrobně studujeme navrhované podmínky a myslíme si, že některé věci by mohly být lepší, ale je příliš brzy na to, abychom byli konkrétní," řekl v interview Lie.

Opera Software ale není plně uspokojena s vítězstvím na trhu EU a chce dále tlačit na to, aby stejnou volbu jako občané sedmadvacítky měli uživatelé z celého světa. „Rádi bychom viděli, že se to samé bude dít i za hranicemi Evropy. Myslíme si, že by každému měla být nabídnuta možnost volby prohlížeče," dodává šéf technologické sekce Opera Software.

 

Naši včerejší zprávu o předloženém návrhu Microsoftu si můžete přečíst zde.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).