Hlavní navigace

Opera 50 dokáže zabránit zneužití PC k těžbě kryptoměn

4. 1. 2018

Sdílet

Například už v září proběhla internetem zpráva o portálu The Pirate Bay, který implementoval skrytý skript pro těžbu kryptoměn do javascriptového kódu stránky a využíval tak výpočetní výkon zařízení svých návštěvníků bez jejich souhlasu.

Ačkoliv je taková praktika už za čárou, je využívána poměrně hojně. Naštěstí již existují různá rozšíření a doplňky prohlížečů, hlavně pro Firefox a Google Chrome, jež webům v takovém jednání zabraňují.

Takové rozšíření je sice lepší než nic, nicméně oficiální podpora je oficiální podpora. A když už jsme u toho, portál TechCrunch informoval o novém kroku vývojářů prohlížeče Opera, kteří „protitěžební“ mechanismus implementovali přímo do nové verze svého softwaru, Opery 50.

Zástupci vývojářů se již vyjádřili v tom smyslu, že jsou sice fanoušky kryptoměn, ovšem nedokážou přijmout fakt, že weby zneužívají počítače lidí bez jejich vědomí. Opera 50 je tak součástí snahy o to, aby lidé nad svými počítači znovu získali kontrolu.

Tato metoda znovuzískání kontroly je jednoduchá. Používáte-li (jako my) Operu, stačí restartováním prohlížeče nainstalovat jeho novou verzi a v sekci „blokovat reklamy“ menu nastavení zaškrtnete políčko s popiskem „NoCoin“.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).