Hlavní navigace

Opakovač od TP-Link zvládne rychlost do 1 200 Mb/s

28. 11. 2017

Sdílet

Zařízení, kterému se říká také extender (čili „rozšiřovač“) nebo repeater, zvládá přenos dat do rychlosti 1 200 Mb/s (viz níže), čehož je dosaženo podporou jak dvojice pásem, tak standardu 802.11ac.

Opakovače jsou určeny k rozšíření dosahu bezdrátové sítě Wi-Fi do okrajových částí domů, bytů a kanceláří, a přesně to je také účelem modelu RE360. Zařízení stačí zapojit do běžné elektrické zásuvky, o kterou ale nepřijdete, protože součástí opakovače je i průchozí zásuvka.

Výše uvedené rychlosti je možné dosáhnout ve dvou pásmech – zatímco v pásmu 2,4 GHz činí maximální rychlost přenosu dat 300 Mb/s, v pásmu 5 GHz jde o 867 Mb/s. Rychlost je to dostatečná i pro náročnější aplikace, jako je streaming HD videa nebo on-line hry.

Opakovač TP-Link RE360 můžete kombinovat s prakticky jakýmkoliv typem routeru. Ovládání je pak možné skrze mobilní aplikaci Tether, jež je i v české jazykové mutaci k dispozici pro platformy Android a iOS. Můžete si zde pohrát s nastavením včetně kontroly stavu sítě a připojených zařízení.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).