Hlavní navigace

Omezení počtu aplikací ve Windows 7 Starter zrušeno

Sdílet

Adam Šoltys 1. 6. 2009

Microsoft ruší omezení pro Windows 7 Starter


Operační systém Windows 7 Starter edition se měl původně vyznačovat možností spouštění pouze tří aplikací současně. Microsoft se však rozhodl toto výrazné a často kritizované omezení nakonec zrušit.

Edice Starter operačních systémů Microsoft Windows byla doposud vždy určena uživatelům z rozvojových zemí, v případě Windows 7 však bude nabízena i ve vyspělém světě. Microsoft se ale rozhodl zrušit některá jeho omezení pro přilákání většího množství zákazníků, kteří by měli zájem provozovat Windows 7 Starter na svém netbooku. „Věříme, že tato změna ještě více zatraktivní Windows 7 Starter pro naše zákazníky, kteří využívají své malé netbooky pouze pro několik základních činností jako je surfování na internetu či používání emailových služeb," píše tiskový mluvčí Brandon LeBlanc na oficiálním blogu Windows.

Nicméně edice Windows 7 Starter i přes výše uvedené opatření bude postrádat četné vymoženosti dražších verzí Windows 7. Chybí v ní například podpora přehrávání DVD formátu, možnost práce na více monitorech či tzv. XP mód.

Další informace naleznete v článku Windows 7 Starter budou méně limitované na sesterském webu Computerworld.

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).