Hlavní navigace

Olympus přináší nový systémový fotoaparát

10. 9. 2013

Sdílet

Novinka je vybavena novým obrazovým procesorem TruePic VII a inovovaným Live MOS snímačem. Model je kompatibilní s objektivy 4/3 a Micro 4/3, neboť obsahuje nový zaostřovací systém DUAL FAST AF.

K dalším vlastnostem fotoaparátu se řadí pětiosý elektromagnetický stabilizátor obrazu, který stabilizuje jak tři osy možného pohybu, tak oboustranné naklápění zařízení; nebo integrovaná technologie Wi-Fi, mimo jiné pro dálkové ovládání nebo přenos živého náhledu, a to na telefony a tablety s Androidem nebo iOS.

Olympus OM-D E-M1

Stojí za to zmínit ještě robustně zpracované hořčíkové tělo přístroje, které disponuje prachotěsnou, voděodolnou a mrazuvzdornou (do -10 stupňů Celsia) úpravou; či EVF hledáček s rozlišením 2,36 megapixelu 1,48násobným zvětšením.

K příslušenství fotoaparátu patří prachotěsný a voděodolný adaptér MMF-3, který je určen pro nasazení 4/3 (zrcadlovkových) objektivů a objektivů Micro 4/3; dále fotografický batoh (CBG-10) a měkké pouzdro; vyšívané pouzdro a řemínek na krk, který je omyvatelný vodou; podvodní pouzdro pro potápění do hloubky až 45 metrů; a vertikální grip.

Zdroj: TZ Olympus

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).