Hlavní navigace

Obsah z Netflixu si můžete stahovat na SD kartu v telefonu

Sdílet

Pavel Kreuziger 26. 1. 2017

Jednou z výhod telefonů s Androidem oproti iPhonům je možnost rozšíření kapacity paměti pomocí microSD karty. Mnoho zařízení obsahuje rozšiřující slot, kam dáte kartu, která klidně i desetinásobně rozšiřuje dosavadní kapacitu přímo na úložišti telefonu. Na tuto kartu jste dosud mohli ukládat jen fotografie a další soubory, které by se do interní paměti nevešly. Nyní tam můžete ukládat i filmy a seriály z Netflixu.

Nejnovější verze jeho aplikace totiž rozšiřuje možnosti cílů stahování přímo v nastavení. Zde si nově můžete určit, zda svůj oblíbený seriál stáhnete na interní úložiště telefonu nebo na SD kartu, která vám potenciálně poskytuje stovky gigabajtů volného prostoru pro obsah ve vysokém rozlišení. Ten navíc můžete ukládat i na více karet (má-li váš telefon více rozšiřujících zdířek).

Jinak zmíněný prvek funguje stejně jako doposud. Pokud je nějaký program dostupný pro offline prohlížení, uvidíte na náhledové stránce – buďto vedle dané epizody nebo v popisu filmu – ikonu stahovací šipky. Když na ni poklepete, automaticky začne stahování.

Časově neomezenou knihovnu oblíbených pořadů tímto způsobem ovšem vytvořit nelze. Každý program má totiž omezený čas, po který jej můžete sledovat offline. Může to být 48 hodin, ale i týden či více.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?