Hlavní navigace

Obří televizory. Steam Machine. Solární automobily. To vše a víc na CES 2014

Sdílet

Philip Michaels 3. 1. 2014

 

Letošní ročník jednoho z největších světových spotřebitelských veletrhů, CES (Consumer Electronics Show), se bude konat od 7. do 10. ledna tradičně v Las Vegas. Několik dní předem navíc některé společnosti pořádají tiskové konference a s předstihem tak uvádějí své novinky. Podívejme se, na co se v hromadě vystavovatelů těšit.

 

Nová herní konzole

Hlavním herním novinkám je vyhrazen veletrh  E3 pořádaný v červnu, avšak i hráči na Ces 2014 dostanou malou ochutnávku v podobě herní konzole Steam Machine z produkce společnosti Valve. Operační systém  SteamOS založený na Linuxu byl v beta verzi vypuštěn minulý měsíc a společnost Valve již dokonce ukázala prototyp.

 

Ohnuté telefony

Přestože již smartphony dávno nejsou největším trhákem na poli elektroniky, novinky se na CES přesto pravděpodobně objeví. Těšit se můžeme na přísun konstrukcí s ohnutými displeji v duchu nedávno představených smartphonů Samsung Galaxy Round a LG G Flex.

 

Chytré 4K televizory

Výrobci televizorů již napověděli, kudy se bude ubírat další vývoj. Sony plánuje představit nový televizor s 4K rozlišením a stánku společnosti LG bude zřejmě vévodit chytrý televizor s úhlopříčkou 105 palců a displejem zakřiveným podle vertikální osy. Bohužel se výrobcům televizorů zatím nedaří úspěšně přesvědčit uživatele, aby obří televizory pořizovaly. Jsou drahé a obsahu vysílaného v rozlišení 4K je zatím málo. Naděje tkví v placených stream službách typu Netflix nebo Hulu. O těch se však našinci může zatím jen zdát.

 

Chytré automobily

CES 2014 bude hostit prostor také výrobcům automobilů. Představeny budou nové koncepty pohonu i navigačních systémů. Toyota ukáže automobil poháněný palivovými články (technologie měnící vodík na elektřinu), Ford se pak vydá cestou solární energie. Ukázány by rovněž mohly být koncepty tzv. „self driving cars“, tedy vozidel bez řidiče. Hyundai a Audi pak ve spolupráci s Googlem představí modely využívající vestavěné vyhledávání a navigaci od Googlu.

 

Wearables

V posledním roce se na trhu objevilo několik elektronických zařízení, které si mohou uživatelé „obléci“. Ať už se jedná o chytré hodinky od Samsungu (Galaxy Gear) a od Sony (SmartWatch 2) nebo brýle od Googlu (Google Glass), lze očekávat, že kategorie wearables se rozroste o nové kusy.

 

Zdroj: IDG News Service, Cesweb.org

Našli jste v článku chybu?