Hlavní navigace

Bezpečnost: Obrázky vždy nejsou tím, čím se zdají být

Sdílet

Jakub Kuneš 21. 10. 2010

Většina z vás má pravděpodobně pod slovem virus zafixovaný nějaký škodlivý soubor .exe, jenž po spuštění vypustí do útrob vašeho pevného disku vlastní skripty a donutí jej dělat to, co se programátorovi viru zamane. Problém je však daleko větší, neboť se makro formy virů mohou vyskytovat například v souborech Microsoft Office, v dokumentech PDF nebo v MP3 či AVI souborech. Celý článek naleznete na Dvojkliku.

Velká Británie tento týden vydala prohlášení, že považuje za největší hrozby útoky počítačových pirátů a terorismus. Jak už dodali vládní experti pro server BBC, Stuxnet a další kyberzločiny nelze brát na lehkou váhu. Celý článek o ničivém viru Stuxnet naleznete opět na Dvojkliku.

Soutěž se společností ESET a akce „jeden rok zabezpečení zdarma“

Jak jsme již zmínili v perexu, můžete na webu PC World soutěžit o exkluzivní ceny, které dodala společnost ESET. Stačí jen správně odpovědět na jednu otázku. Vyhrát můžete 2x plnou verzi ESET Smart Security, knihy o filmu Avatar, pánská trička i mikiny a 2x roční předplatné časopisu SecurityWorld. Nesmíme zapomenout ani na to, že každý účastník soutěže dostane na 30 dní zdarma zkušební verzi ESET Smart Security.

 

Chci se zúčastnit soutěže!


Kromě soutěže je připravena i akce, díky které dostanete na jeden rok zabezpečení zdarma. Pokud si do konce října zakoupíte ochranu pro váš počítač na tři roky, zaplatíte pouze za dva! Více informací naleznete na stránkách Eset.cz.

Našli jste v článku chybu?