Hlavní navigace

Nvidia žádá prodejce grafik, aby upřednostnili hráče před těžaři

22. 1. 2018

Sdílet

A to tím, že požádala svoje maloobchodní partnery, aby omezili maximální počet prodaných grafických karet na dvě na osobu.

I přes aktuální volatilitu cen digitálních měn je ziskovost těžby stále poměrně vysoká. Odhlédněme teď od paradoxů typu že si za vytěžené bitcoiny někdo koupí elektromobil (kde je ta ekologie?) a podívejme se na situaci z pohledu chudáka hráče.

Ten stále chce, aby byl jeho počítač aktualizovaný a zvládal tak zpracovávat nejnovější tituly, jenže je to pro něj stále dražší – a můžou za to těžaři. Například maloobchodníci v USA vyšroubovali ceny některých modelů střední a vyšší třídy až na dvoj- i vícenásobek původní částky. Třeba cena Radeon RX 580 8GB je oproti doporučené ceně výrobce – 230 USD – o 430 USD vyšší a stojí tak 660 dolarů. Jiné částky takto extrémní nejsou, ale i tak jsou zejména pro hráče citelným zásahem do rozpočtu.

Nvidia v komentáři pro německý web ComputerBase.de zdůraznila, že z nastalé situace nemá vůbec radost a že si svého cílového segmentu – hráčů – stále cení nadevše.

„Pro Nvidii jsou hráči prioritou. Veškeré aktivity spojené s naší produktovou řadou GeForce cílí na naše hlavnípublikum. Aby byla v současné situaci i nadále zajištěna dobrá dostupnost grafických karet GeForce, doporučujeme, aby naši obchodní partneři podnikli příslušná opatření k tomu, aby naplnili potřeby hráčů jako obvykle.“

K prodeji maximálně dvou grafických karet na jednu objednávku nemůže Nvidia obchodníky donutit; jde jen o doporučení.  Společnost se však snaží upřednostňovat hráče i tím, že GPU prodává přímo na svém webu.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).