Hlavní navigace

Nvidia Shield míří na trh. Na přenosné konzoli si zahrajete i nejnovější PC hry

Sdílet

Jan Bednařík 23. 7. 2013

Herní konzole Shield z produkce společnosti Nvidia se měla začít prodávat již koncem června, avšak datum vydání se odsunulo z důvodu „mechanického problému“, jak uvádí společnost na svém blogu. „Minulý měsíc jsme učinili těžké rozhodnutí odsunout vydání konzole Shield kvůli mechanickým problémům nalezeným během důkladného testovacího procesu.“

Shield představuje hardwarové zařízení kombinující výpočetní jednotku s herním ovladačem a displejem. Jádrem novinky je výkonný mobilní 4jádrový procesor Tegra 4 a z dalších hardwarových specifikací zmiňme 2GB paměť RAM, 5palcový displej s HD Ready rozlišením a 16GB interní paměť rozšiřitelnou skrze microSD karty. Co se týká rozhraní, zařízení nese konektory micro USB, mini HDMI a 3,5mm jack. Po stránce bezdrátové konektivity počítejte se standardem v podobě Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11n a GPS modulem.

Nvidia Shield běží na OS Android a zahrát si tak uživatelé mohou všechny hry určené pro tento OS. Stahovat je lze jak z obchodu Google Play (který nabízí také další multimediální obsah) nebo webu TegraZone, obchodu se hrami z produkce Nvidie. Co víc, Nvidia Shield nabízí zajímavou funkci (v době vydání v podobě beta verze) umožňující uživatelům hrát PC hry prostřednictvím jejich desktopů. Shiled v tomto případě slouží jen jako jakési rozhraní (ovládání a zobrazování), zatímco výpočet probíhá na desktopu. Data k zobrazení a ovládací příkazy se mezi počítačem a herní konzolí přenášejí skrze Wi-Fi.

Podporovány jsou zatím pouze desktopy vybavené grafickými kartami GeForce GTX 650 a novější. Navíc bude funkce kompatibilní pouze s některými hrami nabízenými skrze službu Steam, Nvidia rovněž zveřejní seznam doporučených bezdrátových směrovačů. Do budoucna však plánuje seznam her i podporovaných směrovačů rozšířit.

Konzole se bude prodávat od 31. července, přičemž již Nvidia přijímá online předobjednávky. Z konzole Shield se žel zatím mohou těšit pouze američtí uživatelé.

 

Zdroj: Blogs.nvidia.comShield.nvidia.com

Našli jste v článku chybu?