Hlavní navigace

nVidia představuje nejvýkonnější mobilní grafickou kartu GTX 580M

Sdílet

Jan Bednařík 30. 6. 2011

Americký výrobce grafických čipů nVidia přichází na trh s novou mobilní grafickou kartou určenou pro uživatele vyžadující vysoký grafický výkon. Podle výrobce je čip GTX 580M aktuálně vůbec nejrychlejší GPU na trhu, jež by si mělo poradit i s nejnovějšími počítačovými hrami. Toto tvrzení společnost vyřkla na základě výsledků testů pomocí standardizovaných benchmarků a nejnovějších her při rozlišení FUll HD. Například ve srovnání se starší GTX 480M si nová grafika výkonnostně polepšila o 23,53 %.

"Nejlepší podpora her. Nejlepší herní vlastnosti. Nejvyšší výkon dostupný kdekoliv. To je podstata GeForce GTX 580M," uvedl Rene Haas, generální manažer notebookových produktů společnosti nVidia.

Díky výkonu grafické karty si mohou uživatelé vychutnat počítačové hry v HD rozlišení 1080p a současně využít podporovaných technologií včetně NVIDIA 3D Vision (dovede softwarově převádět video na 3D), 3DTV Play (zprostředkuje připojení notebooků podporujících 3D zobrazení k 3D televizorům), SLI (zajišťuje propojení dvou grafických karet), Optimus (stará se o vyšší výdrž baterie), PhysX (výpočty spojené s realistickým chováním objektů), CUDA (GPU výpočetní aplikace) nebo Verde (zvýšení výkonu).

První notebook vybavený GTX 580M je Alienware M18X, který v České republice (zatím však pouze s grafikou GTX 460M) seženete za cenu okolo 60 000 korun.

Našli jste v článku chybu?