Hlavní navigace

NSS Labs: IE 8 nejlépe chrání před hrozbami sociálního inženýrství

25. 8. 2009

Sdílet

IE8 je prý nejbezpečnějším prohlížečem

Nezávislou studii o ochraně proti hrozbám sociálního inženýrství vypracovala společnost NSS Labs, která se zaměřuje na testování a certifikaci bezpečnostních produktů. Během testování samotný Internet Explorer 8 bez jakýchkoliv dalších bezpečnostních aplikací odhalil 81 procent všech útoků spoléhajících na metody sociálního inženýrství, čímž dosáhl nejvyšší hodnoty ze všech prohlížečů. „Internet Explorer je nejrozšířenější webový prohlížeč a nás nesmírně těší, že jeho nejnovější verze je podle objektivního hodnocení tím nejbezpečnějším, co mohou lidé na internetu používat," komentuje výsledek studie Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice.

Internet Explorer 8 využívá pro zajištění bezpečnosti svých uživatelů technologii SmartScreen Filter, která vychází z funkce Phishing Filter. Ta byla použita u předchozí verze webového prohlížeče společnosti Microsoft, která chránila uživatele před phishingem - pokusy o podvodné přesměrování na nebezpečné webové stránky. SmartScreen Filter přidává ochranu před škodlivými kódy, které slouží k napadení počítače. Pokud systém zaznamená pokus o stažení programu ze serveru, který šíří škodlivý software, okamžitě akci přeruší a informuje uživatele o riziku.

„Podvratné aktivity na internetu se soustředí na manipulaci s uživateli a snahu získat přístup k jejich osobním údajům pro následné zneužití. Navíc jsou tyto útoky skryté tak, aby uživatel o ničem nevěděl. K útokům často slouží sociální sítě plné odkazů na rizikové stránky nebo odkazy na phishingové stránky zasílané v e-mailech," vysvětluje Lukáš Křovák. „ Používat webový prohlížeč, který tato rizika nejlépe omezuje, je tak nesmírně důležité, a proto všem našim zákazníkům doporučujeme instalaci Internet Exploreru 8."

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).