Hlavní navigace

Nový vzhled prohlížeče Firefox až nápadně připomíná Chrome

4. 8. 2011

Sdílet

Technologický zpravodajský web Cnet.com informoval, že společnost Mozilla zřejmě plánuje svou příští verzi webového prohlížeče Firefox vybavit novým vzhledem. Z náhledů, které zveřejnil jeden ze členů pracovní skupiny Firefox UX Team, lze vycítit, že se bude prohlížeč snažit svým vzhledem přiblížit ke stále populárnějšímu browseru Chrome konkurenční společnosti Google.

Nejvýraznější designérská změna postihla uspořádání karet a adresního a vyhledávacího řádku. Adresní panel typicky umístěný ve střední části bude nově sloučen s vyhledávacím panelem, který s ním původně sousedil po pravé straně, a bude roztažen přes celou šířku okna. Tato funkce byla současně dostupná pouze prostřednictvím volitelných doplňků. Nový návrh vzhledu karet je potom téměř identický s grafickým uživatelským rozhraní prohlížeče Chrome především kvůli zaoblení rohů aktivní karty a ztemnění karet okolních. Další novinkou bude správa doplňků, které nově naleznete v rozbalovacím menu pod ikonou v podobě ozubeného kola umístěného v pravé horní části okna.

Nelze však slepě předpokládat, že Mozilla jednoduše kopíruje vzhled prohlížeče Chrome. Je patrné, že noční vývojová verze stále odpovídá tradičnímu návrhu produktů společnosti a definitivního výsledku se dočkáme až ve stabilní verzi.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).