Hlavní navigace

Nový tablet AT 200 od Toshiby je na trhu

Sdílet

Pavel Kreuziger 7. 3. 2012

Tablet disponuje displejem s úhlopříčkou 10,1 palce a rozlišením 1280 x 800 bodů a jeho tělo je vyrobeno z jednoho kusu hliníku. Je velmi lehký (jeho hmotnost je pouhých 535 gramů) a i přes tloušťku pouhých 7,7 milimetrů také bytelný. Jako součást tabletu bude v prodeji rovněž dokovací stanice, která z něj vytvoří plnohodnotný notebook. Štíhlé tělo přístroje je dokonce osazeno výkonnými stereo reproduktory.

Model AT200 běží na dvoujádrovém procesoru TI OMAP 4430, který je taktován na frekvenci 1,2 GHz. Možnosti konektivity jsou na slušné úrovni – externí zařízení připojíte třeba pomocí micro-USB, micro-HDMI či micro-SD, dále je k dispozici Bluetooth a samozřejmě i Wi-Fi. Součástí je i přední a zadní HD kamera pro video konference.

Přístroj je osazen operačním systémem Android 3.2 Honeycomb s pozdějším dostupným upgrade na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. K dispozici jsou i služby Android Market (nyní již součástí Google Play) a Toshiba Places, díky nimž získá uživatel přístup k více než 250 000 aplikací. Doporučená cena zařízení je na českém trhu 13 290,- včetně DPH. Dokovací stanici zakoupíte zvlášť někdy v průběhu března.

Našli jste v článku chybu?