Hlavní navigace

Nový SSD disk od Mercury Systems přežije i cestu vesmírem

25. 1. 2019

Sdílet

Astronauti ke svým výletům za hranice všedních dnů přirozeně budou potřebovat příslušnou technologii, která přežije ledacos, dokonce i vesmírné podmínky. Nyní jim vychází vstříc výrobce úložišť Mercury Systems, který nejen pro jejich potřeby vyvinul SSD disk TRRUST-Stor VPX RT, který je nejodolnějším řešením svého druhu, jež jsme kdy viděli.

Ačkoliv je název zařízení ne zcela povedený, samotný disk je na opačném konci kvalitativního spektra, alespoň podle Mercury, který tvrdí, že půjde o vůbec první NAND SSD hodnocený pro nejnáročnější možná pracovní prostředí, mezi která se řadí právě i vesmír.

Podle Mercury je jeho TRRUST-Stor odolný vůči radiaci a je primárně navržený pro „komerční satelitní využití.“ Jeho marketing tak výrobce nejspíš nezaměří na běžného uživatele.

Pokud jde o rychlosti, mohou kupující očekávat okolo 1 GB/s „nepřetržitého“ čtení i zápisu, což vzhledem ke kapacitě 480 GB není vůbec špatné.

Mercury Systems TRRUST-Stor je aktuálně ve fázi vývoje, takže zatím není jasné, kolik bude stát. Přesto se už můžete zapsat do řady čekatelů – stačí výrobci napsat e-mail s předobjednávkou.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).