Hlavní navigace

Nový přepínač z dílny TP-Linku: model TL-SG2210P

14. 1. 2015

Sdílet

Gigabitové porty typu RJ45 u chytrého přepínače podporují standard PoE 802.3af (Power-over-Ethernet), který slouží pro přenos elektrické energie prostřednictvím ethernetových kabelů, přičemž celkový příkon napájených spotřebičů může být až 53 W. Napájet lze například bezdrátové přístupové body, bezpečnostní kamery nebo IP telefony. Výše uvedené kombinované sloty SFP jsou pak určeny k provozu hlasových, datových a video služeb.

TP-Link TL-SG2210P

K funkcím na druhé síťové vrstvě, které model TL-SG2210P nabízí, patří protokol 802.1Q pro VLAN, izolace a zrcadlení portů. protokoly STP/RSTP/MSTP, agregace linek či řízení toku dat v souladu se standardem 802.3x.

Kromě toho jsou k dispozici různé pokročilé funkcionality pro údržbu sítě. Jde například o detekci zpětných smyček, diagnostiku kabelů či IGMP snooping. Účelem poslední jmenované funkce je směřování multicastového provozu pouze do skupin, jež je chtějí přijímat. Další funkcí je filtrace IGMP pro každého jednotlivého odběratele na úrovni portů, což zabraňuje neoprávněným přístupům k multicastům.

Nástroje správy jsou uživatelsky jednoduché, ať už jde o přehledné webové rozhraní nebo běžný příkazový řádek. K tomu je třeba zmínit ještě podporu protokolu SNMP (v1/2/3) a funkci RMON, které dálkově získávají informace o stavu sítě.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).