Hlavní navigace

Nový osmiportový switch TP-Link podporuje PoE

12. 4. 2018

Sdílet

Jedná se o zkratku pro Power-over-Ethernet neboli napájení skrze ethernet(ový kabel), což zjednodušuje fyzické nasazení zařízení bez nutnosti tahání další kabeláže. Podpora PoE přichází ve standardu 802.3af. Novinka se řadí do série JetStream a zaměřena je především na využití v podnikových sítích SMB, tedy segmentu malých a středních firem.

Kromě toho je třeba zmínit i podporované bezpečnostní funkce, kterých není málo – zde je jejich nevyčerpávající výčet: IP-MAC-Port Binding, ACL, zabezpečení portů, ochrana proti DoS útokům, DHCP Snooping, ochrana Storm Control proti multicastovému vysílání, autentizace 802.1X či Radius.

K funkcionalitám se řadí i možnost nastavení priorit pro určité typy datových, hlasových a video služeb administrátorem podnikové sítě. A to například na základě konkrétního portu, standardu 802.1P či DSCP. Přenosy hlasu a videa tak mohou být (v závislosti na výkonu ostatních komponent sítě a kvalitě připojení) vždycky čisté, plynulé a nepřerušované. Přepínač nabízí i podporu funkce Voice VLAN pro hlasové aplikace, kompletních funkcionalit Layer 2, včetně 802.1Q VLAN tagů, izolování portů, zrcadlení portů, STP/RSTP/MSTP, agregaci linek a funkce pro řízení toku 802.3x.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).