Hlavní navigace

Nový interaktivní displej Wacom PL-900

Sdílet

Alexandr Radecký 26. 1. 2009

Wacom, výrobce známý především svými tablety, uvedl oficiálně na trh interaktivní produkt Pen Displej PL‑900 s 19” LCD s rozlišením 1280 x 1024. Zařízení je vybaveno digitálním perem, které umožňuje uživatelům psát, dělat si poznámky a pohybovat perem přímo na obrazovce. PL‑900 je určen především pro vzdělávací instituce a společnosti. Pen Displej také může sloužit jako přesný nástroj k ovládání a obsluze specifických počítačů a přístrojů.

Wacom PL-900

PL-900 má antireflexní vrstvu, takže se hodí i pro provoz v dobře osvětlených místnostech. Mezi dostupné konektory patří DVI-I vstup i DVI-I výstup. DVI-I znamená, že je možno používat buď analogový, nebo digitální zdroj videa (analogový přes redukci). Výrobek nyní rovněž podporuje analogový nebo digitální výstup do projektorů a dalších externích displejů, takže další DVI-splitter již není potřeba.

Při nastavení na standardní hodnotu nabízí displej PL-900 poměr stran 5:3, avšak po připojení k širokoúhlému notebooku či jinému hardwaru se tento poměr stran automaticky změní na 16:10.


Wacom PL-900

 

PL-900 je vhodný pro prezentace ve firmách i ve školách. Ve spojení s videoprojektorem je možno ho využívat jako tradiční zpětný projektor, avšak se všemi výhodami digitálních funkcí.

Patentovaná technologie digitálního pera společnosti Wacom poskytuje přirozený nástroj ke psaní, přidávání rukou psaných poznámek nebo k pohybu pera přímo na obrazovce. Ergonomicky navržené bezdrátové a bezbateriové pero nabízí 512 stupňů přítlaku a programovatelné dvoupolohové tlačítko. Technologie PL-900 minimalizuje chvění pera, čímž zrychluje a mnohem více zpřesňuje pohyb s kurzorem.


Wacom PL-900

Wacom PL-900

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).