Hlavní navigace

Nový herní notebook od Toshiby – Qosmio X500

Sdílet

Jan Mazal 27. 9. 2009

Nový herní notebook od Toshiby – Qosmio X500


Novinka je vybavena Full HD 18.4’’ (46,7 cm) displejem s poměrem stran 16:9 a rozlišením až do 1920 x 1080 pixelů, mechanikou Blu-ray a aplikací Resolution+ sloužící k upscalingu videa. Qosmio X500 bude k dostání během čtvrtého čtvrtletí 2009 po celé Evropě, Středním Východě a Africe. Qosmio X500 dále podporuje 64GB SSD (pevné úložiště) jakožto alternativu k tradičním pevným diskům. A v neposlední řadě jsou zde integrovány také vestavěné stereo reproduktory Harman Kardon.

Qosmio X500

Touchpad s podporou ovládání více prsty nabízí alternativu ke klasickému rolování. V oblasti přihlašování přichází Qosmio X500 se čtečkou otisků prstů a umožňuje funkci Face Recognition, která užívá fotografie, pořízené vestavěnou webkamerou. Utilita Toshiba ConfigFree se stará o konfiguraci bezdrátové sítě a přístup k Internetu pomocí vestavěného WLAN rozhraní nebo přes Bluetooth; a osm červených a na dotyk citlivých tlačítek nabízí  přístup k často používaným multimediálním funkcím, jako je ovládání hlasitosti, převinování kupředu, spuštění a zastavení přehrávání.

Qosmio X500 nabízí až 8 GB DDR3 (1066 MHz) paměti a podporuje dva pevné disky s celkovou kapacitou 1TB. Periferní zařízení se připojí pomocí tří USB 2.0 portů nebo přes eSATA/USB kombo port, podporující technologii USB Sleep-and-Charge k nabíjení mobilních zařízení i v okamžiku, když je notebook vypnutý. Rozhraní REGZA-Link HDMI-CEC (High Definition Multimedia Interface – Consumer Electronics Control) od Toshiby propojuje zařízení na video ve vysokém rozlišení a zvuková zařízení, která lze všechny ovládat pomocí dálkového ovladače. A přehlídku propojovacích možností Qosmia X500 doplňuje 5-in-1 Bridge Media port a FireWire.

Našli jste v článku chybu?