Hlavní navigace

Nový díl Harryho Pottera se objevil na torrentech před premiérou

Sdílet

Daniel Ionescu 18. 11. 2010

Fanoušci Harryho Pottera, jimž se nepříčí sledování pirátských verzí filmů, si takto mohou bezplatně stáhnout video ve vysokém rozlišení. Jako většina DVD ripů vyskytujících se na torrentech však obsahuje i tato verze digitální vodotisk a další „protipirátská“ opatření. Navíc, což pro pirátské verze již není typické, se jedná pouze o prvních 36 minut filmu.

Zakladatel serveru TorrentFreak vystupující pod pseudonymem Ernesto Van der Sar vyjádřil své spekulace nad tím, že únik 36minutového úseku filmu ze studií Warner Bros by mohl být ve skutečnosti záměrem společnosti, jež se touto cestou snaží navnadit diváky ke shlédnutí premiéry filmu v kinech. Na druhé straně za předpokladu, že se opravdu jedná o pirátskou verzi, která však ve svém důsledku přiměje diváky navštívit nejbližší kinosál, by z této nepříjemné situace mohla společnost Warner Bros nakonec ještě profitovat. Vedení Warner Bros navíc popřelo, že by 36minutový klip nechalo uniknout záměrně a dodává, že budou případ důkladně prošetřovat a v případě nalezení viníka nebudou váhat učinit patřičné právní kroky.

Tento únik není prvním případem, kdy se pirátská verze filmu dostala na torrenty ještě před oficiální premiérou. Například minulý rok si cestu na internet našla ještě nehotová verze filmu X-Men Origins: Wolverine.

Našli jste v článku chybu?