Hlavní navigace

Nový ADSL router ZyXEL P-660HN nahradí model P-660HW

12. 3. 2010

Sdílet

Nový ADSL router ZyXEL P-660HN nahradí model P-660HW


Nový model je vybaven modemem ADSL2+, právě tuto technologii u nás využívají všichni poskytovatelé ADSL. Modem podporuje rychlost až 24 Mb/s na downloadu, což stačí pro všechny současné nabídky operátorů a zároveň se jedná o maximální možnou rychlost dosahovanou na ADSL2+.

ZyXEL P-660HN je dále vybaven Wi-Fi 802.11n - bezdrátová část tak může dosáhnout rychlosti až 300 Mb/s, přičemž dvojce výkonných antén zajistí pokrytí v bytě, domě i kanceláři. Wi-Fi je vybavena technologiemi šifrování, nechybí ani tlačítko WPS pro rychlé a bezpečné připojení bezdrátového klienta. Bonusem je tlačítko, pomocí nějž můžete Wi-Fi vypnout v případech, že ji nepotřebujete.

 

ZyXEL P-660HN

Nevýhodou ADSL připojení je jeho asymetričnost: rychlost uploadu (od uživateli k poskytovali) je mnohem nižší, než downloadu. Proto má řada služeb, kritických na upload, potíže se svým provozem. Nejčastěji se jedná o aplikace pracující v reálném čase, jako jsou on-line hry, vzdálené přístupy a IP telefonie. P-660HN tuto nevýhodu ADSL částečně eliminuje, neboť je vybaven funkcí QoS, která řídí tok dat podle jejich typu. Pakety kritických aplikací pak při přenosu dostanou přednost.

ZyXEL P-660HN se podle výrobce hodí pro správu sítě v domácnosti i malé kanceláři. Díky čtyřem LAN portům k němu připojíte 4 počítače nebo další síťová zařízení, další klienti se mohou připojit bezdrátově. ZyXEL P-660HN je již dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 2 370 Kč vč. DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).