Hlavní navigace

Novou verzi rozzlobených ptáků si stáhlo již 10 milionů uživatelů

26. 3. 2012

Sdílet

Finská společnost Rovio Entertainment, jež stojí za tvorbou hry Angry Birds pro mobilní platformy, slaví úspěchy. Nový díl Angry Birds Space inspirovaný vesmírným prostředím si za necelé tři dny od vydání stáhlo 10 milionů zákazníků. Dlouho toužebně očekávaná hra byla vypuštěna 22. března pro mobilní platformy iOS a Android a desktopy Mac a PC. Vhledem k nebývalé celosvětové popularitě herní ságy je celkem pochopitelné, že se nového dílu dožadují také uživatelé zařízení běžících na mobilním OS Windows Phone. Hned den po vydání však CEO společnosti Rovio Mikael Hed veřejnost ujistil, že vývojáři pracují také na verzi pro tuto zatím opomenutou platformu.

Společnost Rovio si pro vesmírnou verzi rozzlobených ptáků nemohla vybrat lepší marketingovou strategii, než je představit přímo z vesmíru. Ve spolupráci s Národním úřadem pro letectví a kosmonautiku zveřejnila společnost Rovio video pořízené přímo na Mezinárodní vesmírné stanici. Astronaut Don Pettit zde názorně předvádí trajektorii letu vystřeleného ptáka ve stavu beztíže.

Zápletka hry je prostá. Nenechaví vepři opět připraví nebohé ptáky o jejich vajíčka, načež je skupina opeřenců musí pronásledovat tentokrát červí dírou až do kosmického prostoru. Na uživatele čeká 60 úrovní, 6 nových ptáků a hodiny zábavy.

 

Zdroj: Rovio.com, Reuters.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).