Hlavní navigace

Novou sezónu Show Jana Krause doprovodí partnerský kanál na YouTube

Sdílet

Bohuslav Dvorský 2. 9. 2011

Kromě nové znělky pořadu a přesunu místa natáčení do pražského Divadla Archa, jenž nabídne vyšší komfort a větší kapacitu hlediště, doprovází start druhé sezóny pořadu Show Jana Krause v Televizi Prima, která se rozeběhne dnes večer od 22 hodin, také technologická novinka v podobě partnerského YouTube kanálu.

Na něm se budou pravidelně objevovat nové části populární talkshow. Kromě všech předchozích epizod tam uživatelé najdou i bonusový materiál vytvořený speciálně pro YouTube. Portál YouTube si Jan Kraus vybral zejména pro jeho filozofii svobodného sdílení informací a zároveň proto, aby si i starší odvysílané díly talkshow mohly najít cestu k širokému publiku.

Přestože byl původní YouTube kanál pořadu, který vznikl již v květnu letošního roku, úspěšný (měl téměř 100 odběratelů a skoro 4000 zhlédnutí), jeho tvůrci se teď rozhodli využít nových možností a zapojili se do Partnerského programu na YouTube.

Možnosti partnerského kanálu

Partnerský kanál, který mohou využít pravidelní tvůrci obsahu, jejichž obsah si již oblíbilo mnoho uživatelů, nabízí umělcům a tvůrcům originálního obsahu několik výhod. Kromě grafického přizpůsobení kanálu mohou partneři svůj vlastní obsah monetizovat, tj. získávat finanční příjmy z online reklamy, která se zobrazuje uživatelům vedle jejich videí. Další výhodou je možnost využít technologii “ID obsahu” (Content ID) pro ochranu autorských práv.

ID obsahu (Content ID) umožňuje partnerům zdarma získat kontrolu nad tím, kde se jejich obsah (i jeho jednotlivé části), k němuž vlastní autorská práva, na YouTube nachází. V případě, že technologie identifikuje, že videa nahraná jinými uživateli jsou částečně nebo zcela tvořena oficiálním materiálem z talkshow, mohou se její tvůrci rozhodnout, jak s nimi naloží: mohou je monetizovat, získat o nich statistické informace nebo je zablokovat.

Projekt je součástí celoročního programu Google pro českou kulturu 2011, v rámci kterého jsme vás informovali například o virtuálním festivalu Český YouTube Fest 2011.

Našli jste v článku chybu?