Hlavní navigace

Novinky ve Windows 10 (5/5): Microsoft HoloLens – mají se Google Glass bát?

26. 1. 2015

Sdílet

Opravdu zajímavou novinkou, které se Microsoft dotkl při predstavování Windows 10, jsou hologramy. Microsoft na své konferenci představil svou vizi toho, jak budou lidé v budoucnu ovládat počítače pomocí hologramů, které jsme doposud mohli vidět jen ve filmech. Klíčem k fungování celého konceptu je bezdrátový headset zvaný Microsoft HoloLens, který je opatřen řadou senzorů, které uživateli například dávají najevo, jaké hologramy se kolem něj právě nacházejí a kde. Aby to celé fungovalo, musel Microsoft vyvinout třetí procesor, který běží vedle CPU a GPU s názvem HPU (holographic processing unit).


Fungování celého systému bylo na konferenci demonstrováno. Podle představitelů americké korporace vývojáři již pracují na aplikacích pro toto zařízení, jelikož holografické API jsou dostupné ve všech buildech Windows 10. Microsoft HoloLens budou dostupné "během tohoto roku".


Během následujících měsíců Microsoft plánuje v rámci další propagace Windows 10 představit hardwarové a softwarové partnery stejně jako telefony běžící na novém OS. Údajně by k tomu mělo dojít již v dubnu.

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).