Hlavní navigace

Novinky ve světě Facebooku: konec palce nahoru a sledování uživatelovy myši

Sdílet

Jan Bednařík 7. 11. 2013

První radikální leč ve výsledku nepříliš významnou změnou je nový design populárních tlačítek palce nahoru "Like" (v našich končinách "To se mi líbí") a "Share" pro sdílení obsahu. Jedná se nicméně pouze o tlačítka používaná na všemožných webech třetích stran, jež uživatelům umožňují okamžité ohodnocení či šíření prezentovaného obsahu prostřednictvím sítě Facebook. Změna se na webech projeví postupně, dle oficiálních slov Facebooku v časovém rozmezí několika týdnů.

 Facebook new like

Další změna se týká stále čerstvé služby Graph Search (v ČR označované jako „hledání na základě sociálních propojení“), jež slouží pro zadávání komplikovaných dotazů v přirozeném jazyce a získávání detailnějších informací o specifických profilech. Uživatelé si mohli doposud nastavit, aby nebyli pomocí Graph Search dohledatelní, tuto možnost však Facebook nově ruší. Všem dotčeným uživatelům zaslal e-mail v němž o změně informuje a ujišťuje uživatele, že novinka nijak neovlivní nastavení viditelnosti vlastního obsahu profilů.

Poslední neoficiální novinkou je kolující zvěst tvrdící, že Facebook plánuje sledovat pohyb uživatelovy myši, přičemž získaná data mají být uložena v už tak poměrně nabitých datových skladištích. Důvodem pro sledování myši má být zřejmě snaha získat ještě více informací o uživatelských návycích a zájmech, nebo například zjistit, jak je daný reklamní banner populární. Přesto se stále jedná o nepotvrzenou zprávu a na oficiální informace si budeme muset ještě počkat.

 

Zdroj: Developers.facebook.comBlogs.wsj.com

Našli jste v článku chybu?