Hlavní navigace

Novinky TP-Link na veletrhu Cebit 2014

Sdílet

Martin Buchta 19. 3. 2014

S rostoucím množstvím zařízení v domácnostech schopných připojení k internetu se postupně začíná prosazovat standard 802.11ac. Model Archer C7 prokázal své kvality i v našem redakčním testu, nicméně jeho cena není pro každého akceptovatelná. Proto TP-Link nabídne cenově dostupnější Archerem C5. Stále se bude jednat o dualbandový WiFi router, ale vybavený pouze dvěma 5GHz anténami a celkově nabídne teoretickou propustnost pouze 1,35 Gbps. Ostatní parametry zůstávají shodné včetně dvojice USB 2.0, gigabitových ethernetových portů i podpory IPv6.

Naopak pro náročné zákazníky, kterým by zmíněný Archer C7 nestačil, modelové portfolio doplní Archer C9. Ten nabídne jako první router podporu USB 3.0. Na toto jsme hodně zvědaví, protože už C7 dokázal přes USB 2.0 přenést více než 100 Mbps.

Pokud budete chtít využít výkon těchto routerů na maximum a nemáte zatím žádné zařízení s AC standardem, TP-Link nově nabídne dualbandový USB dongle Archer T4U, který díky USB 3.0 konektivitě zvládne přenášet až 1,2 Gbps.

 

Výkonný router pro V/ADSL uživatele

Po dlouhé době TP-Link připravil V/ADSL modem s podporou Annex B, který v celé Evropě využívá prakticky jen Česká republika. Díky modelu TD-W8980B už nebudete muset využívat modem od poskytovatele internetu a následně vlastnit další výkonný router, kterým řešit pokrytí celé domácnosti. Novinka zastane funkci modemu i výkonného WiFi routeru, protože celkově zvládne v obou pásmech celkově přenášet 600Mbps a o pokrytí se stará pětice antén.

Rozšíření nabídky 3G modemů

Pokud od mobilního 3G modemu neočekáváte nic víc, než to, aby fungoval, pak pro vás TP-Link přichystal levnější variantu M5350. Novinka již nebude vybavena OLED displejem a o své činnosti vás bude informovat pouze několik stavových diod, což pochopitelně srazí cenu dolů.

V případě, že od mobilního 3G modemu vyžadujete velkou výdrž, pak byste neměli přehlédnout model M5360. Jeho vestavěná baterie disponuje kapacitou 5200 mAh, což zajistí přibližně 17hodinovou výdrž. Navíc funguje jako powerbanka, takže jej můžete na cestách používat pro nabíjení svého chytrého telefonu či tabletu, resp. jakéhokoli zařízení s USB konektivitou.

Powerliny, které vás nepřipraví o zásuvku

Powerliny se těší oblibě nejen pro svoji snadnou instalaci, ale také vysoký výkon na kvalitních elektrických rozvodech. Největší nevýhodou je, že vám zaberou další zásuvku. Tento problém eliminuje nový průchozí 500Mbps kit TL-WPA4230P, který navíc přidává dvojici ethernetových portů.

Nabídku doplní také nový WiFi extender TL-WA3500RE. Ten dokáže rozšířit dosah vaší 2,4Ghz i 5Ghz sítě. Vybaven je stavovou diodou, která vám usnadní nalezení nejlepšího umístění pro dosažení maximální výkonu 600Mbps celkově v obou pásmech.

Jak jsme mohli v Hannoveru vidět, TP-Link z pozice světové jedničky výrobce WLAN zařízení neusíná na vavřínech. Nezbývá jen doufat, že alespoň většina z představených modelů se brzy objeví také na našem trhu.

Našli jste v článku chybu?