Hlavní navigace

Novinky od Seznamu - internetová televize, papírová pošta a e-seznamka

Sdílet

Jan Bednařík 25. 9. 2013

Společnost Seznam.cz oznámila své plány na zbytek letošního roku a musíme podotknout, že si naložila opravdu hodně práce. Chystá poměrně rozsáhlé změny svých klíčových portálů Stream.cz, Seznam.cz Email a služby Lidé.cz. Navíc plánuje uvolnit několik mobilních aplikací tak, aby již uživatelé na svých smartphonech a tabletech nebyli vázání pouze na mobilní verze webů.

 

Stream.cz již jen profesionálně

Hlavní změna videoserveru Stream.cz postihne jak jeho vzhled, tak obsah. Webdesign služby bude jednodušší a videa se budou přehrávat automaticky jedno za druhým, přičemž budou proložena reklamami a upoutávkami na jiné pořady. Nově již navíc nebude možné přidávat uživatelská videa, nýbrž budou o náplni rozhodovat pouze redaktoři společnosti Seznam.cz. Nová podoba služby bude spuštěna 15. října.

 

Seznam.cz Email se vrací ke kořenům papírové pošty

Zjednodušení dozná také populární freemail z dílny Seznam.cz. Společnost uživatelům služby nabídne možnost změny vzhledu, jež výrazně zjednodušuje uživatelské rozhraní a snaží se evokovat dojem používání staré dobré papírové pošty. S touto změnou však uživatelé přijdou o možnost pokročilé organizace zpráv včetně filtrování, štítkování, řazení apod. Přibude však nová funkcionalita v podobě náhledů a přímé úpravy příloh. Jako příklad uvádí společnost možnost okamžitého zobrazení přibaleného dokumentu nebo otáčení fotografií.

Seznam.cz email 

 

Lidé.cz se promění v seznamku

Do třetice všeho dobrého i v případě portálu Lidé.cz dojde k redesignu, zjednodušení i celkové změně zaměření celé služby. Služba prezentující se jako seznamka bude nově stavět především na fotografiích, sám Seznam.cz nový portál popisuje jako fotopříběh každého uživatele. Uživatelé si budou moci zasílat žádosti o konverzace a následně využívat vestavěného chatu.

 

Aplikace, aplikace, aplikace

Co se týká mobilních zařízení, v současnosti Seznam.cz vsází na responsivní design, tedy na takový návrh webů, který se přizpůsobuje velikosti displeje konkrétního zařízení. Uživatelé však zřejmě volají po dedikovaných aplikacích a Seznam.cz si dal za úkol do Vánoc uvolnit zvláštní mobilní aplikace pro služby Stream.cz, Sbazar.cz, Firmy.cz, Lidé.cz, Super.cz a Sport.cz.

 

Zdroj: Seznam.cz

Našli jste v článku chybu?