Hlavní navigace

Novinka z Brna má usnadnit komunikaci lékařů a pacientů

23. 3. 2020

Sdílet

Platforma je k dispozici zdarma lékařům i pacientům a koncipována je tak, aby minimálně v neakutních případech nebyly třeba osobní návštěvy praktického lékaře nebo specialisty přímo v ordinaci.

„Zdravotní pojišťovny jsou připraveny hradit kontakt s pacientem, který proběhne elektronickou formou,“ napsaly ve společném prohlášení pojišťovny a resort zdravotnictví. Na toto páteční prohlášení vůbec nejrychleji zareagoval právě DOKi.cz, jenž je zprostředkovatelem bezpečné komunikace lékařů a pacientů.

Zajímavé je, že vše funguje kompletně přes web a není tak třeba instalovat do smartphonu, tabletu ani počítače. Stačí jen on-line registrace lékaře na webu DOKi.cz a jeho následné ověření operátorem a komunikace může začít. Celá platforma je šifrovaná a zabezpečená, ale také podporovaná společnosti Amazon, která ji zapojila do svého programu podpory nových technologických projektů, což mimo jiné znamená, že DOKi.cz může využívat její datová centra nejvyšší certifikace.

“V tuto chvíli jsou lékaři zavalení emaily, smskami, telefonáty nebo zprávami na Whatsapp a ztrácí jakoukoliv kontrolu nebo evidenci nad vztahem se svými pacienty. Strukturovaná a zabezpečená komunikace je tak více než nutností, aby se informace neztratily pro kartotéku,” popsal současnou situaci a její řešení spoluzakladatel projektu Petr Krejčí.

Zdroj: TZ DOKi

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).