Hlavní navigace

Novinka od Asusu: základní deska ROG Rampage IV Gene

Sdílet

Pavel Kreuziger 10. 2. 2012

Mezi technologie, jichž nový model využívá, patří třeba zvukové řešení SupremeFX III, které disponuje stíněním proti elektromagnetickému rušení, jež za normálních okolností zkresluje zvuk. Hardware tohoto řešení je fyzicky oddělený od ostatního hardwaru základní desky.

Součástí desky je dále řadič Intel Ethernet, který při online aktivitách snižuje zatížení procesoru, eliminuje odezvu a urychluje přenos datových paketů. Řadič pomáhá zajistit například plynulejší spojení při multiplayerovém online hraní. Deska disponuje funkcí ROG GameFirst pro přednostní odesílání a přijímání herních dat. Součástí hardwaru je i sběrnice PCI Express 3.0.

Pro vysokou energetickou účinnost je zde napájení ROG Extreme Engine Digi+ II s digitálními regulátory napětí pro přesné ladění výkonu. Kvůli účelům přetaktování jsou k dispozici kondenzátory Black Metallic a napájecí obvody NexFET Power Block MOSFET, které se vyznačují zvýšenou tepelnou odolností a pětkrát delší životností než běžné komponenty.

Novinka je zároveň první základní deskou s čipovou sadou Intel X79, která od organizace USB Implementers Forum získala autorizaci a certifikaci USB 3.0-ready. Asus na desku přidal technologii USB 3.0 Boost, která dále zrychluje datové přenosy. Více zařízení najednou tak připojíte jak prostřednictvím běžného standardu BOT, tak přes protokol UASP, který využívá maximální šířku přenosového pásma.

Základní deska ASUS ROG Rampage IV GENE ve formátu mATX získala pro český trh cenovku 7 490,- Kč s DPH.


Našli jste v článku chybu?