Hlavní navigace

Novinka od Adobe: Creative Suite 6

Sdílet

Pavel Kreuziger 1. 5. 2012

Sada se skládá z celkově 14 aplikací a čtyř ucelených sad nástrojů, které zahrnují Design & Web Premium, Design Standard, Production Premium a Master Collection. Součástí je navíc nově představené centrum Adobe Creative Cloud, z něhož si uživatelé mohou stáhnout a následně nainstalovat jednotlivé aplikace sady. Creative Cloud se skládá z integrovaných Touch Apps a umožňuje i online synchronizaci a ukládání souborů či efektivní práci s webovými stránkami.

Mezi vylepšení patří viditelný nárůst výkonu u Photoshopu CS6 díky grafickému engine Adobe Mercury, dále pak pokročilé funkce Content Aware (úpravy založené na rozpoznání obsahu) v tom samém nástroji.

Illustrator se zase pyšní novými nástroji i modernějším uživatelským rozhraním, integrovaný Mercury Performance System navíc podporuje 64bitové verze operačních systémů Mac OS a Windows.

InDesign CS6 přichází s dalšími vylepšeními a především zjednodušením některých funkcí. Další novou aplikací je Adobe Muse, což je nástroj pro psaní webových stránek v HTML 5 bez nutnosti znalosti příslušného kódu.

Všechny nástroje Adobe navíc získávají inovativní pracovní postupy a schopnosti, a to i nástroje HTML 5 pro webové profesionály. Mezi novinky patří třeba možnost jednoduché integrace HTML 5 animací do projektů v Dreamweaveru.

Jednou ze součástí je i Production Premium, což je sada pro video editory s desítkami nových funkcí, mezi něž patří třeba zjednodušená a zmodernizovaná aplikace Adobe After Effects CS6.

V současné době je možné si předobjednat jednotlivé aplikace Adobe CS6 nebo ucelené sady v jednom ze 4 výše zmíněných balíků. Adobe Creative Suite 6 Design & Web Premium pořídíte za 1 846,80 eur, balík Adobe Creative Suite 6 Design Standard za 1 258,80 eur, Adobe Creative Suite 6 Production Premium za 2 278,80 eur a Adobe Creative Suite 6 Master Collection za 2 518,80 eur. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?