Hlavní navigace

Novinka na trhu: LED projektor BenQ GP10

Sdílet

Tomáš Charouz 15. 10. 2012

Dle BenQ je hlavní předností projektoru energeticky efektivní technologie LED, možnost projekce na krátkou vzdálenost v HD rozlišení 720p a podpora promítání ve 3D. BenQ dále vyzdvihuje na svítivost 500 ANSI lumenů, odnímatelný DVD přehrávač, HDMI konektivitu a podporu mnoha formátů pro přehrávání. Nechybí ani funkce Wireless Display, slot pro paměťové karty či možnost přehrávání přímo z USB paměti. Zvuk zajišťují dva vestavěné 3W stereo reproduktory s technologií SRS pro vytvoření dojmu prostorového zvuku.

 

Díky lehkému a kompaktnímu tělu o hmotnosti 1,5 kg a schopnosti promítat obraz o velikosti 40“ v HD rozlišení 720p již ze vzdálenosti jednoho metru je tento Ultra-Lite LED projektor použitelný takřka v každé místnosti, tvrdí BenQ.

 

Společnost slibuje, že díky technologii LED, vylepšené svítivosti 500 ANSI lumenů, kontrastnímu poměru 10 000:1 a 100% věrnému zobrazení barev z NTSC stupnice  je tento projektor vhodným pro filmové nadšence a hráče počítačových her.  BenQ dále garantuje energetickou efektivnost skrze použité LED technologie a uvádí, že v Eco módu dokáže projektor GP10 bez výměny projekční lampy pracovat až 30 000 hodin. To při průměrné době provozu pět hodin denně údajně zabezpečí více než deset let promítání.

 

GP10 oproti běžným projektorům disponuje vestavěnými reproduktory a odnímatelným DVD přehrávačem.

 

Díky funkci Wireless Display mají uživatelé možnost streamovat HD videa z klasického PC i Macu, funkce USB File Transfer pak umožňuje do vestavěné 2GB paměti projektoru přenést a náhledně přehrát multimediální obsah v podobě videí či fotografií.

Projektor podporuje DVD přehrávače, TV přijímače, počítače, tablety, herních konzole a zařízení společnosti Apple. K dispozici je i vestavěný slot pro SD karty a flash-disky.

 

Výrobce uvádí, že projektor BenQ GP10 je v České republice dostupný za cenu 11.490 Kč bez DPH.

 

 

 

Základní charakteristika:

 • Hmotnost 1,5 kg
 • 40“ obraz s projekční vzdáleností 1 metr (zobrazovací poměr 1,2:1)
 • Bezlampové LED provedení
 • Svítivost 500 ANSI lumenů
 • Podpora 3D promítání
 • Odnímatelný DVD přehrávač
 • Wireless Display
 • USB Reader 
  Čtečka SD karet
 • 2 x 3W stereo reproduktor s technologií SRS
Našli jste v článku chybu?