Hlavní navigace

Nové zařízení od TP-Linku rozšíří dosah domácí Wi-Fi

Sdílet

Pavel Kreuziger 12. 2. 2016

Díky podpoře standardu 802.11n dosahují maximální přenosové rychlosti zařízení 300 Mbit/s, což je dostatečné pro aktivity náročnější na propustnost typu hraní on-line her nebo streamování HD videa.

TP-Link TL-WA855RE umí rozšířit dosah sítě Wi-Fi v domácnostech nebo menších kancelářích na místa vzdálenější od routeru, v nichž dochází k výpadkům připojení nebo pomalejšímu přenosu dat. Uvedení opakovače do provozu je velmi jednoduché – jen jej zapojíte do elektrické zásuvky, stisknete tlačítko WPS na routeru a poté tlačítko Range Extender, které je umístěno přímo na zařízení. Ideální místo k jeho provozu pak najdete díky inteligentnímu LED indikátoru.

TP-Link TL-WA855RE

Opakovač můžete použít i jakožto přístupový bod (Access Point; AP). Stačí jej připojit pomocí standardního ethernetového kabelu ke stávající síti LAN, čímž se vytvoří nová síť typu WLAN.

Zařízení lze ovládat prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilní aplikace pro Android a iOS, jež nese název Tether. Díky univerzální kompatibilitě je zařízení možné propojit s jakoukoliv stávající Wi-Fi sítí.

TP-Link TL-WA855RE je na našem trhu k dispozici za doporučenou koncovou cenu 779 korun včetně DPH.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?